مهرواره در شهرستان دلیجان

فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمن علیه کشور و آجر شدن نان بسیاری از مشاغل در روزهای کرونایی موجب شده برخی از بانوان نیز دست بر زانوی خود گذاشته‌ و دوشادوش مردان خود برای کسب روزی حلال تلاش کنند.
امام جماعت مسجد امام هادی(ع) دلیجان توانسته با ایجاد شرایط لازم برای ۳۵ نفر از بانوان کم برخوردار محله اشتغال ایجاد نماید و اکنون درصدد است تا بانوان بیشتری را مشغول به کار کند.


به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام امید مرادی متولد سال ۱۳۷۶ و اهل شهرستان دلیجان استان مرکزی است که قریب به ۴ سال است که به عنوان امام جماعت مسجد امام هادی(ع) در این شهرستان فعالیت دارد.
او در زمینه ایجاد اشتغال برای بانوان کم برخوردار محله فعالیت‌هایی را انجام داده است و توانسته برای ۳۵ نفر از آنان اشتغال ایجاد نماید.
این روحانی دغدغه‌مند علت توجه خود به مسئله کار آفرینی برای بانوان محله را اینگونه عنوان می‌کند: از روزی که امام جماعت این مسجد شدم با توجه به شرایط خاص مسجد و منطقه‌ای که در آن واقع شده بود؛ اکثریت ساکنین آن را افراد کم درآمد و بی بضاعت تشکیل می‌دادند.
وی اضافه می‌کند: تصمیم گرفتم بجای کمک‌های موقتی و ماهیانه، شرایط کسب درآمد ثابتی را برای نیازمندان محله ایجاد کنم.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با تلاش و پیگیری‌های خود یک کارگاه قالی بافی ایجاد کرد که در آن ۲۵ نفر از بانوان بی‌بضاعت مشغول به کار شدند.
وی همچنین یک کارگاه خیاطی در این محله راه اندازی کرده که بوسیله آن نیز برای ۱۰ نفر از بانوان محله اشتغال ایجاد شده است.
این روحانی تلاشگر می‌گوید: درخواست‌هایی همچنان از سوی بانوان برای اشتغال وجود دارد که اگر با کمک خیرین و یا ارگان‌ها بتوان فضای کاری را افزایش داد؛ در عرض چندماه می‌توانیم تعداد افراد شاغل در کارگاه‌ها را به ۱۰۰ نفر افزایش دهیم.
او این کارگاه‌ها را با مشارکت تعدادی از بانوان راه اندازی کرده که این بانوان وسایل خود همچون چرخ خیاطی و دار قالی را در اختیار مسجد قرار دادند تا کمکی به راه اندازی این مجموعه‌ها کرده باشند.
از دیگر اقدامات حاج آقا مرادی انجام فعالیت‌های فرهنگی برای قشر کودک و نوجوان و برپایی مهد قرآنی می‌باشد.
او در زمینه اجتماعی نیز فعالیت‌هایی را در حد توان انجام داده که کمک‌های مالی به نیازمندان و توزیع بسته‌های ارزاق میان آن‌ها در زمان شیوع کرونا از جمله آن‌ها می‌باشد.