مهرواره در شهرستان درمیان

روحانی فعالی که در تلاش است تا با اشتغال‌زایی و ارائه خدمات مختلف، زمینه پیشرفت و آبادانی روستای حوزه فعالیت خود را فراهم کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام صادق خضری متولد سال ۱۳۶۴ و اهل شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی است که در روستای بورنگ این شهرستان به عنوان روحانی و فرمانده پایگاه بسیج مشغول به فعالیت است.
او حدود دو سال است که در این روستا که دارای حدود ۲ هزار نفر جمعیت است فعالیت دارد و اهتمام خوبی در زمینه انجام کمک‌های مواسات و رزمایش همدلی با همکاری بنیاد علوی، خیرین و مردم داشته و در اول هر ماه قمری نیز به قربانی گوسفند و توزیع گوشت آن میان نیازمندان اقدام کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در راستای شعار رونق تولید و کمک به اقتصاد به برگزاری دوره های آموزش رایگان حوله بافی سنتی(تو بافی) اقدام کرده و پایگاه بسیج را نیز برای برگزاری این دوره‌ها در اختیار بانوان قرار داد تا دستگاه های خود را در آن مستقر کرده و به انجام اینکار بپردازند.
او نسبت به بازار فروش این محصولات نیز دغدغه دارد و به طرق مختلف در حال انجام پیگیری‌هایی برای فروش این محصولات می‌باشد.
این روحانی تلاشگر مشکلاتی همچون قطعی و هدر رفت آب را نیز پیگیری کرده و با توجه به کمبود آبی که که در کشور وجود دارد توانسته از هدر رفت آب در این روستا جلوگیری کند.
وی نسبت به انجام کارهای فرهنگی نیز اهتمام داشته و به همراه همسر مبلغ خود، کلاس های قرآنی مختلفی همچون روخوانی و روانخوانی را برای کودکان و نوجوانان برگزار کرده است.
او آیه إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ” تا مردم خود نخواهند اين فرهنگ تغيير نمی‌كند” را سر لوحه کار خود قرار داده و سعی دارد با اقدامات خود زمینه مهاجرت معکوس را فراهم و افراد را برای بازگشت به روستا ترغیب کند تا به تبع آن اقتصاد روستا نیز رونق گیرد.
حجت الاسلام خضری در تلاش است که افراد بویژه قشر ضعیف روی پای خود بایستند و از انجام کمک‌های موقتی به آن‌ها جلوگیری و اشتغالی پایدار برای آن‌ها ایجاد شود.