مهرواره در شهرستان درمیان

روحانی تلاشگری که به همراه اعضای گروه جهادی شمیم رحمت، سعی در حل معضلات منطقه خود بویژه در حوزه اشتغال داشته و به احیای قنات ها اقدام کرده و خدمات بسیاری را در زمینه های مختلف به مردم ارائه داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حجت کارکن متولد سال ۱۳۷۳ و اهل شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی است که در راستای ایجاد اشتغال در این منطقه تلاش های بسیاری کرده است.
او از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون مسئولیت گروه جهادی تبلیغی شمیم رحمت را عهده دار است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، بیکاری را یکی از مشکلات شایع منطقه خود عنوان می‌کند که همین مسئله را موجب اشتغال افراد به قاچاق مواد مخدر می‌داند و برای حل این معضل، کارهای مختلفی را انجام داده است.
منطقه حوزه فعالیت این روحانی فعال، اقتصادی روستایی دارد و اقتصاد آن وابسته به آب است اما باتوجه به خشکسالی عجیبی که طی سال های اخیر ایران را در بر گرفته و موجب کاهش قنات‌ها شده دیگر کشاورزی سنتی پاسخگو نخواهد بود و همین مسئله و عدم وجود اشتغال باعث مهاجرت افراد به شهرها شده است.
او با مشورت با ۵۰ نفر از دوستان طلبه و جهادگر خود و با کمک خیریه کریمان تهران، به صورت تخصصی در زمینه آب در استان خراسان جنوبی کار کردند.


هدف اول آن‌ها احیای قنات‌ها و رونق اقتصادی منطقه بود که به تبع آن اشتغال نیز ایجاد می‌شد تا مهاجرت معکوس به روستاها صورت گیرد و موجب رونق روستا شود.
آن‌ها با مدیریت آب کمی که موجود بود به لایروبی، تعمیر و کانال کشی قنات ها اقدام کردند تا قنات‌ها که قلب روستاها هستند را احیا کنند و بدین شیوه به حل معضل منطقه بپردازند.
حجت الاسلام کارکن همچنین با کمک دوستان و بنیاد علوی توانست ۳۰ هزارغذای گرم تهیه و در منطقه توزیع نماید و در عید غدیر نیز ۲۵ هزار پرس غذای گرم با کمک اعضای گروه جهادی خود و خیریه کریمان بین نیازمندان توزیع کرد.


آن‌ها با کمک مردم و گروه‌ها و ارگان‌های دیگر در ابتدا هر ماه قمری بین ۵ تا ۳۵ گوسفند قربانی و گوشت آن را بین محرومین توزیع می‌کنند.
شناسایی ایتام و یافتن حامی برای ۱۰۰ یتیم، شناسایی دانش آموزان کم بضاعت و خرید لوازم التحریر و اقلام مورد نیاز برای آن‌ها، ساخت خانه عالم، تهیه جهیزیه برای زوجین نیازمند و حمایت از بیماران خاص از دیگر اقدامات این گروه جهادی می‌باشد.
در انجام اقدامات نامبرده شده علاوه بر گروه جهادی شمیم رحمت، مجموعه‌هایی همچون نهاد اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق(ع)، سازمان تبلیغات، دفتر امام جمعه، کمیته امداد، سپاه، بنیاد علوی، بسیج و امامان جماعت شهرستان نیز مشارکت داشتند.
گروه جهادی شمیم رحمت همچنین بستری برای افزایش تعداد روحانیون مستقر در این شهرستان فراهم کرده و به کمک آن‌ها سعی در احیای عیدغدیر و رونق بخشی بیشتر به مراسمات مذهبی و مناسبت‌ها داشته است.