مهرواره در شهرستان دالاهو

آقای نجفی فرد با برگزاری دوره‌های آموزش مشاغل خانگی توانسته برای ۴۰۰نفر اشتغالزایی نماید.


به گزارش مهرواره محله همدل،
کیانوش نجفی فرد متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان دالاهو استان کرمانشاه است که تلاش‌های ارزشمندی برای فراهم کردن بسترهای لازم جهت ایجاد اشتغال‌‌های خانگی داشته است.
او برای افراد بی‌بضاعت، بد سرپرست و بی‌سرپرست دوره‌های آموزش اشتغال خانگی برگزار می‌کند و پس از دوره با حمایت از علاقه مندان به این حرفه‌ها، زمینه کسب درآمد آن‌ها از این مشاغل را فراهم می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، وسایل و دستگاه‌های خانگی لازم را به صورت امانی در اختیار این افراد قرار می‌دهد و بازار فروش تولیدات آن‌ها را نیز مهیا می‌کند تا آن‌ها را به خودکفایی برساند بطوریکه به صورت ماهیانه درآمدی برای خود داشته باشند.
او از سال۱۳۹۰ به صورت رسمی این کار را آغاز کرده اما از ۱۳۹۵ به صورت مستمر و ماهیانه این دوره‌ها را که شامل دوره صنایع دستی، آشپزی، جوجه کشی و پرورش قارچ و… است، برگزار می‌کند.
او در انتخاب‌های خود به سراغ مشاغلی می‌رود که امکانات زیادی برای شروع کار احتیاج نداشته باشند اما درآمدزایی خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد.
این مرد تلاشگر با این دوره‌ها توانسته تاکنون برای بالغ بر ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند که منابع لازم جهت انجام اینکار را نیز از طریق خیرین و هزینه شخصی خود تأمین می‌کند.
وی همچنین در زمینه آسیب‌های اجتماعی، در محلات حاشیه نشین اقداماتی را انجام داده که برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه بانوان و مادران، برگزاری دوره‌های مبارزه با موادمخدر و کارگاه‌های پیشگیری از طلاق از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.
برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، همایش‌های مختلف، اردوهای زیارتی، برنامه های قرآنی و فرهنگی از دیگر اقدامات او می‌باشد.
این مرد فعال همچنین مسئولیت کانون فرهنگی هنری مرصاد را عهده دار است؛ کانونی که از سال ۱۳۷۳ تأسیس شده و در آن به انجام کارهای فرهنگی می‌پردازند.
آقای نجفی فرد به هدف خود از انجام چنین کاری اشاره و عنوان می‌کند: دالاهو شهرستانی بسیار محروم است که درصد بسیاری از افراد آن بیکار هستند و با توجه به نیازمندی منطقه، این دغدغه در من ایجاد شد که با همکاری دیگر دوستان در حدتوان برای حل این معضل منطقه تلاش نماییم.