مهرواره در چناران

حجت الاسلام دهستانی با انجام کارهای خیرخواهانه کارنامه درخشانی را از خود به جا گذاشته است، اما به همین اکتفا نکرده و اخیرا با تأسیس مرکز نیکوکاری کرامت سعی در ارائه خدمات بهتر و بیشتری به نیازمندان دارد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمدعلی دهستانی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شهرستان چناران استان خراسان رضوی است که بیش از ۱۱ سال است که به عنوان امام جماعت در مسجد جامع روستای سید آباد این شهرستان فعالیت دارد.
او به عنوان امام این روستا در موضوعات و مشکلات مختلف ورود پیدا کرده و در حد توان سعی در رفع این مسائل داشته است.
او در بهمن ماه سال ۱۴۰۰، مرکز نیکوکاری کرامت را با هدف نظام‌مند کردن کمک های مردمی تأسیس می‌کند تا بوسیله آن به نیازمندان کمک‌رسانی کند.
به گفته این روحانی پرتلاش در این مدت کوتاهی که از راه اندازی مرکز می‌گذرد، کمک‌های بسیارخوبی از مردم جمع آوری شده که توزیع بیش از ۵۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان، کمک به تهیه جهیزیه و پرداخت هزینه عمل جراحی یک بیمار نیازمند بخشی از اقدامات مرکز در طی این چند ماه اخیر می‌باشد.
حجت الاسلام دهستانی می‌گوید: وقتی کارها هدفمند انجام شود، بازدهی بهتری نسبت به زمانی که افراد به صورت مجزا به نیازمندان کمک‌رسانی می‌کنند،‌ خواهد داشت.
این مرکز افزون بر اقدامات مذکور، در زمینه تعمیر خانه محرومان، کمک به تحصیل دانش آموزان بی بضاعت، کمک به درمان بیماران، توجه به ورزش جوانان و اشتغال‌زایی نیز فعالیت دارد.
یکی دیگر از اقدامات این مرکز، معرفی جوانان جویای کار به کارخانه‌‌ها و مشاغل مختلف است تا در آنجا مشغول به کار شوند و کسب درآمد نمایند و با راه اندازی یک کانون محبت زیرنظر دادگستری شهرستان، در زمینه خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز فعالیت می‌کنند و برای زوجین جوان جلسات مشاوره و دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند.
این روحانی دغدغه‌مند به همراه ریش سفیدان و بزرگان روستا در جهت رفع اختلافات خانوادگی افراد و پیشگیری از طلاق نیز فعالیت دارد و با پادرمیانی خود سعی در رفع اختلافات بین زوجین و جلوگیری از طلاق دارند.
گفتنی است عمده منابع فعالیت مرکز نیکوکاری کرامت از طریق مشارکت‌های مردمی جذب می‌شود و کمک‌های محدود و ناچیزی از سوی برخی از ارگان‌ها نیز به این مرکز می‌شود.