مهرواره در بستان آباد

گام برداشتن در مسیر صلح و سازش و کمک به رفع اختلافات بین افراد و بویژه خانواده‌ها یکی از کارهای ارزشمندی است که برای انجام دهنده آن اجر عظیمی در نظر گرفته شده و پیش‌قدم شدن در صلح و سازش از افضل عبادات شمرده شده است.
انجام اینکار نزد خداوند از چنان اهمیتی برخوردار است که طبق روایات وارده، خداوند دروغ گفتن در راه اصلاح و سازش را دوست می‌دارد و راست گفتن را که باعث فساد و تباهی گردد، مبغوض می‌دارد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
محمد علی اصلانی متولد سال ۱۳۳۶ و اهل بستان آباد آذربایجان شرقی و از مداحان و معتمدین محله محسوب می‌شود که از همین جایگاهی که به لطف خداوند و اهل بیت (س)در میان مردم به دست آورده برای رفع اختلافات بین آنان بهره گرفته است.
او سال‌هاست در این راستا با شورای حل اختلاف شهرستان همکاری دارد و تلاش می‌کند تا اختلافات بین خانواده ها را برطرف و میان آن‌ها صلح و آشتی برقرار کند.
این مرد دغدغه‌مند افزون بر این، جوانان معتاد را نیز برای نجات از دام اعتیاد یاری می‌کند و بین آن‌ها و خانواده‌هایشان صلح و سازش ایجاد می‌کند و آن‌ها را به کانون گرم خانواده باز می‌گرداند و با کمک مراکز نیکوکاری از آن‌ها حمایت مادی و معنوی می‌نماید.
او با اشاره به هدف خود از انجام اینکار گفت: انجام اینکار را از وظایف دینی خود می‌دانم و هدفم خدمت به خلق و کسب رضایت خداوند می‌باشد؛ چرا که اینکار نزد خداوند از چنان اهمیتی برخوردار است که ثواب ایجاد سازش در میان مردم را از پاداش نماز و روزه هم بیشتر قرار داده است.
وی افزود: من مداح هستم و در این جامعه فعالیت دارم و بالطبع شاهد مشکلات جامعه و مردم هستم و در بسیاری از موارد شاهد تباه شدن آینده بچه‌های طلاق و سردرگمی آن‌ها بواسطه انتخاب اشتباه والدینشان بوده‌ام برای همین نمی‌توانم نسبت به رفع این مشکل بی تفاوت باشم.
آقای اصلانی از سال ۱۳۸۳ با شورای حل اختلاف شهرستان همکاری دارد و تنها در یکسال اخیر حدود ۱۵ خانواده را آشتی داده است که در این خصوص اظهار داشت: خیلی از مردم وقتی مشکلشان به لطف خداوند و با پادرمیانی من برطرف می‌شود، پس از مدتی با گل و شیرینی برای تقدیر و تشکر تشریف می آورند و رضایتشان از زندگی فعلی خود را ابراز می‌کنند و دیدن حال و روز آن‌ها و رضایتشان از زندگی برایم بسیار لذت بخش و با ارزش است و اینکار را با قدرت و تاجاییکه توان داشته باشم، ادامه خواهم داد.