مهرواره در شهرستان باخرز

حجت الاسلام منصور پور با به کارگیری روش‌های نوین سعی در آموزش مسائل دینی به کودکان داشته و در جهت پرورش استعداد و نبوغ آن‌ها نیز کوشیده است؛ او علاوه بر این خدمت به محرومین را در اولویت امور خود قرار داده و در راستای این هدف اقداماتی را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مرتضی منصور پور متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان باخرز استان خراسان رضوی است که در مسجد ابوالفضلی روستای فری آباد این شهرستان فعالیت دارد.
روستایی که حدود ۱۶۰ خانوار دارد و تلاش حجت الاسلام منصور پور همواره رسیدگی به این روستا و محرومیت‌زدایی از آن بوده است.
او کارهای خیرخواهانه خود را با مشارکت مردم انجام می‌دهد و با خیرین از بیماران نیازمند و معلولین جسمی و ذهنی روستا عیادت می‌کنند و رسیدگی به امورات این بیماران را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل همچنین با کمک دفتر امام جمعه و مشارکت اهالی روستا اقدام به ساخت سرویس بهداشتی برای مسجد روستا کرده است.
این روحانی پرتلاش با روش‌های نوین سعی در آموزش احکام، نماز و وضو به دانش آموزان روستا دارد و برای پرورش خلاقیت آن‌ها نیز ساخت کاردستی‌های مذهبی همچون مناره، مسجد و… با کاغذ را به آن‌ها آموزش می‌دهد.
بیان احکام الهی و انتقال مطالب دینی با فلش کارت به کودکان و نوجوانان یکی دیگر از ابتکارهای او برای آموزش بهتر مسائل دینی به کودکان است.
او همچنین به دلیل گذراندن دوره‌های طب سنتی و برای کمک به تغذیه سالم خانواده‌ها و سلامتی افراد به ارائه مشاوره در زمینه طب سنتی نیز می‌پردازد و به سوالات افراد در این زمینه پاسخگو می‌باشد.
او افزون بر این در یکی دیگر از روستاهای حوزه فعالیت خود، با کمک معلمین مدرسه و مردم و همچنین با جمع آوری زکات و ردمظالم افراد توانست خانه‌ای با ۷۰ متر زیر بنا برای یک خانواده نیازمند ایجاد کند.
حجت الاسلام منصور پور اکنون در تلاش است تا سرپناه دیگری برای یکی دیگر ار خانواده‌های بی سرپرست ایجاد نماید.
یکی دیگر از تلاش‌ها و خدمات او این است که افراد جویای کار را به مشاغل مختلف معرفی می‌کند و بدین وسیله زمینه درآمدزایی آن‌ها را فراهم می‌نماید.
همسر این روحانی دغدغه‌مند نیز در حد توان در جهت خدمت رسانی به مردم می‌کوشد و در پیشبرد فعالیت‌های مختلف، همسر خود را همراهی می‌کند.
حجت الاسلام منصور پور مهرواره محله همدل را موجب محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار می‌داند و آن را از این جهت برنامه‌ای بسیار مؤثر و کاربردی اعلام می‌کند.