مهرواره در شهرستان بهار

حجت الاسلام صفری با تشکیل صندوق خیریه در روستای حوزه فعالیت خود، خدماتی را به نیازمندان ارائه می‌دهد؛ او در اقدامی خداپسندانه به تکمیل خانه‌های نیمه ساز نیازمندان پرداخته و مشکل آب روستا را نیز به عنوان یکی از مشکلات اولویت دار برطرف نموده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام روح الله صفری متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان بهار استان همدان است و حدود ۱۰ سال است که در یکی از روستاهای این شهرستان فعالیت دارد اما از سال ۱۳۹۵ فعالیت‌های جدی‌‌تری را در این منطقه پیگیری کرده است.
او برای خدمت رسانی به مردم روستا، صندوق خیریه کریم اهل بیت(س) را تشکیل داده و با شناسایی نیازمندان و جذب ۱۰۰ خیر، خدمات مختلفی همچون پرداخت کمک ماهیانه و توزیع بسته‌های معیشتی را به نیازمندان ارائه می‌دهد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اهتمام بسیاری نسبت به حفظ عزت و آبروی نیازمندان دارد و به همین دلیل بسته‌های غذایی را بجای تحویل در درب منازل آن‌ها در فروشگاه روستا به آن‌ها تحویل می‌دهد.
او همچنین به ساخت و تعمیر خانه نیازمندان و تکمیل خانه افرادی که به دلیل عدم توان مالی، خانه‌هایشان نیمه ساز رها شده بود، اقدام کرده است.


پرداخت هزینه عمل جراحی بیماران بی‌بضاعت، تهیه ۱۰ عدد تبلت برای دانش آموزان نیازمند، توزیع گوشت قربانی میان نیازمندان،پرداخت کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان نیازمند از دیگر اقدامات این روحانی تلاشگر می‌باشد.


او همچنین اقدام به حل مشکل آب روستا کرده و در این راستا با تشکیل شورای امور آب روستا متشکل از شورا، دهیار و دو نفر از معتمدین، به جمع آوری پول از مردم اقدام کردند و توانستند لوله‌های آب این روستا را بازسازی نمایند.
این شرکت کننده در نخستین مرحله مهرواره محله همدل، همچنین برای انجام کارهای عمرانی شاخص، جلساتی را با شورا و دهیار برگزار کرده و با تشکیل شورای طلاب انجام کارهای عمرانی بزرگی همچون ساخت ورزشگاه، بازسازی مدرسه راهنمایی دخترانه و ساخت دارالقرآن در زمین وقف شده توسط یکی از خیرین، پیگیری و برنامه ریزی شده است.
روستای حوزه فعالیت حجت الاسلام صفری بیش از ۲هزار نفر جمعیت دارد که ۷۰ خانواده این روستا کم درآمد و نیازمند هستند که حالا تشکیل این صندوق خیریه راهکار نسبتا مناسبی برای دستگیری از این خانواده‌ها است که مبالغی از صندوق به نیازمندان به صورت بلاعوض و به سایرین به صورت قرض الحسنه پرداخت می‌شود.