مهرواره در شهرستان آوج

آقای جعفرخانی مسئول گروه جهادی حضرت علی اکبر، جهت حمایت از دانش آموزان بی‌بضاعت و بهره گیری آنان از آموزش‌های مجازی، اقدام به تهیه گوشی موبایل و اینترنت برای این افراد کرده تا مبادا مشکلات مالی و کمبود امکانات، منجر به ترک تحصیل این دانش آموزان شود.

به گزارش مهرواره محله همدل،
با فراگیری کرونا در سطح کشور، نظام آموزشی با چالش‌های جدی مواجه شد و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها به منظور حفظ سلامتی امیدهای آینده کشور، منجر به برگزاری کلاس‌های آموزشی در فضای مجازی شد و این تصمیم، کار را برای دانش آموزانی که در خانواده‌های کم برخوردار زندگی می کردند، دشوار و آن‌ها را با چالش‌های جدی‌تری مواجه نمود.
در این راستا و جهت برقراری عدالت آموزشی و دسترسی آسان به کلاس‌های مجازی، یک جوان دهه هفتادی در اقدامی خداپسندانه، ۴۰ میلیون تومان جمع آوری و با این مبلغ تعدادی تبلت و گوشی هوشمند تهیه و به دانش‌آموزان کم برخوردار منطقه خود اهدا نموده است.
رسول جاهد جعفر خانی متولد سال ۱۳۷۸ و اهل شهرستان آوج استان قزوین می‌باشد، شهرستانی که به گفته او محروم است و همشهریانش از معضلات و مشکلات فرهنگی و اقتصادی آن رنج می‌برند.
او خودش یکی از محصلین کشور است اما این مسئله موجب نشده از وظایف انسانی خود شانه خالی کند، بلکه همزمان با تحصیل خود در دانشگاه، حدود دو سال است که گروه جهادی “حضرت علی اکبر(ع)” را تشکیل داده و به همراه دوستان خود در جهت دستگیری از نیازمندان تلاش می‌کند.
وقتی جویای علت روی آوردن او به انجام کارهای نیکوکارانه می‌شویم در پاسخ می‌گوید: ما ساکن این منطقه هستیم و کمبود و کاستی‌ها را لمس و با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده‌ایم و درک خوبی از مشکلات مردم منطقه خود داریم پس طبیعی است که نتوانیم نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشیم.
او وقتی با خانواده‌هایی که توان خرید گوشی موبایل و اینترنت برای آموزش فرزندان خود را نداشتند مواجه می‌شود تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا در حد توان این مشکل را مرتفع نماید.
این مرد تلاشگر در این زمینه مبلغی را با دوستان خود روی هم گذاشته و چراغ اول ماجرا را روشن می‌کنند و سپس با کمک گرفتن از خیرین، فعالیت خود را گسترده‌تر کرده تا تعداد بیشتری از دانش آموزان را در مقوله تحصیل یاری کرده باشند.
او با همراهی اعضای گروه جهادی، به شناسایی خانواده‌های نیازمند می‌پردازند و برای تک تک آن‌ها علاوه بر گوشی موبایل، سیمکارت و اینترنت نیز تهیه می‌کنند تا دانش آموزان این خانواده‌ها بدون هیچ دغدغه‌ای به تحصیلات خود ادامه دهند و مشکلات مالی، موجب ترک تحصیل آن‌ها نشود.


این جوان پویا و دغدغه‌مند، همچنین پیگیر رفع سایر مشکلات این خانواده‌ها بوده و خانواده‌ای را که شرایط مساعدی نداشتند و مادر نابینا و پدر زمینگیر شده بود و دو فرزند دانش آموز آن‌ها که به دلیل تأمین خرج و مخارج زندگی، تصمیم بر ترک تحصیل گرفته بودند، تحت پوشش و حمایت خود قرار می‌دهد و آن‌ها را از تصمیمشان منصرف می‌کند.
او در این راستا علاوه بر اهدای گوشی موبایل به آن‌ها، جویای یک کار سبک برای این دو فرزند می‌شود تا هم به تحصیل آن‌ها لطمه‌ای وارد نشود و هم بتوانند مخارج زندگی خود را تأمین کنند.
این شرکت کننده در نخستین مرحله مهرواره محله همدل، تا شروع مهرواره موفق به جمع آوری ۲۵میلیون تومان و تهیه ۱۰ گوشی و تبلت برای نیازمندان شده بود اما این اقدام او تاکنون تداوم داشته و تا به امروز موفق به جمع آوری حدود ۴۰میلیون تومان و تهیه تعداد بیشتری گوشی موبایل برای دانش آموزان کم برخوردار شده است.


خدمات این گروه جهادی به دانش آموزان، به همین موارد خلاصه نمی‌شود بلکه در زمان شروع سال تحصیلی نیز در یک مرحله ۶۰ بسته و در مرحله دوم نیز ۳۰ عدد بسته لوازم التحریر تهیه و میان دانش آموزان بی‌بضاعت توزیع کردند.


او و به طورکلی تمامی اعضای گروه جهادی حضرت علی اکبر، تا قبل از انجام اینکار در بحث ساخت و ساز خانه‌های محرومین، پخت و توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی و کمک به تأمین شهریه دانشجویان نیازمند فعالیت داشتند و اگرچه دو سال است که گروه جهادی خود را به صورت رسمی ثبت کرده‌اند اما حدود ۴ سال است که به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و خداپسندانه با همکاری بسیج و سازمان تبلیغات اقدام کرده‌اند.