مهرواره در اردبیل

آقای امیرپور برای رسیدن به قله انسانیت، رقابت سختی را با خود به راه انداخته و وظایف و رسالت سنگینی را برای خود تعریف کرده است او برای نشاندن لبخند بر لبان نیازمندان از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.به گزارش مهرواره محله همدل،
علی امیر پور متولد سال ۱۳۵۹ و اهل استان اردبیل است که در سال ۱۳۹۱ برای ارائه خدمات درمانی رایگان به نیازمندان، اقدام به تأسیس دو درمانگاه خیریه کرد.
او که خود دارای مدرک کارشناسی پرستاری و ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی است با هزینه شخصی خود و در مناطق محروم این استان، دو درمانگاه خیریه شوک و آتیه سازان را ایجاد نمود.
به گفته این مرد تلاشگر این دو درمانگاه به نیازمندان خدمات درمانی رایگان ارائه داده و برای سایر مردم نیز این خدمات با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.


این مرد دغدغه مند در راستای نحوه فعالیت این دو درمانگاه گفت: این درمانگاه‌ها به صورت شبانه روزی فعالیت دارند و دارای پزشک عمومی، دندانپزشک، پزشک متخصص، اورژانس و خدمات پوستی است که تنها در سال گذشته به ۶ هزار و ۴۰۰ نفر به صورت رایگان خدمات ارائه داده‌اند.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، به دلیل فعالیت‌های ارزنده خود، در سال ۱۳۹۹ به عنوان کار آفرین برتر ملی و استانی و کارآفرین نمونه اجتماعی انتخاب شد.
او همچنین کارفرمای اورژانس اجتماعی استان اردبیل است که این اورژانس زير نظر سازمان بهزيستی فعالیت داشته که اکنون به بخش خصوصی واگذار شده است.


این مرد فعال گروه جهادی، مؤسسه خيريه و مرکز نيکوکاری مهرپرور را نیز زير نظر سازمان بهزيستی و اداره کل کميته امداد استان اردبيل راه اندازی کرده و اولین مرکز ندای مهر را برای دختران در معرض آسیب تأسیس کرده است.
به گفته او مرکز ندای مهر به حمایت از دانش آموزانی می‌پردازد که به دلایل مختلف ترک تحصیل کرده‌ و از ادامه تحصیل بازمانده‌اند و در راستای توانمندسازی آن‌ها تلاش می‌کند.


یکی دیگر از اقدامات ارزشمند آقای امیرپور در سال ۱۳۹۷ که اقدامی کم نظیر در سطح کشور محسوب می‌شود، راه اندازی آشپزخانه نیکوکاری است که روزانه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ غذا در آن طبخ و درب منازل نیازمندان توزیع می‌شود.


خدمات ارزنده این مرد پرتلاش به همینجا خلاصه نمی‌شود؛ بلکه در حوزه ورزشی نیز به حمایت از تیم‌های ورزشی استان پرداخته و با حمایت‌های خود از تیم دو و میدانی دختران موجب شد این تیم رتبه اول دو و میدانی کشوری را کسب کند و فوتسال آقایان نیز که بنیه مالی مناسبی نداشت با حمایت ‌های او، رتبه دوم جام رمضان را کسب کرده است.
او علاوه بر این در هفته سالمند با شناسایی ۱۷۶سالمند نیازمند اقدام به رفع مشکلات آن‌ها کرد و لوازم موردنیاز آن‌ها از قبیل تخت، ویلچر، فشارسنج و … را فراهم و در هفته سالمند به آنان اهدا نمود.


این مرد تلاشگر همچنین در روز دختر با برگزاری جشنی به مناسبت این روز، از دختران نیازمند تجلیل و هدایایی را به آنان تقدیم کرد.
آقای امیرپور سالانه به برگزاری جشن آرزوها ویژه کودکان اقدام می‌کند که در این جشن کودکان نیازمند آرزوهای خود را در قالب نقاشی ارائه می‌دهند و او سعی می‌کند در حد توان آرزوهای آن‌ها را برآورده کند.