مهرواره در شهرستان آمل

وقتی صحبت از کار خیر می‌شود، اولین تصوری که نسبت به انجام دهنده این اقدامات به ذهن می‌رسد، خیرانی با حداقل ۴۰،۵۰ سال سن است؛ اما در این میان افرادی هستند که هنوز سن ۳۰ را رد نکرده‌اند و علی‌رغم سن کم و با وجود محصل بودن خود، روحیه خدمت به خلق در وجود آن‌ها ریشه دوانده و نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مناطق خود دغدغه‌مند هستند.

به گزارش مهرواره محله همدل
، امیرعباس همایونی متولد سال ۱۳۸۳ و از دانش آموزان محصلی است که برای انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی دغدغه‌مند است و به دلیل همین روحیه اکنون مسئولیت شورای فرهنگی مسجد امام حسن مجتبی(ع) شهرستان آمل واقع در استان مازندران را برعهده دارد.
او به دلیل فعالیت‌های گسترده‌ای که در زمینه کمک به هم‌نوعان و پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی مسجد دارد به عنوان یکی از منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل نیز انتخاب شد و پس از این پویش و در یکسال اخیر همچنان به فعالیت‌های خود با قدرت ادامه داده است.
با همت این دانش آموز فعال و دیگر هیئت امنای مسجد در سال ۱۴۰۰، چند مغازه برای این مسجد خریداری شده تا با اجاره دادن این مغازه‌ها به افراد نیازمند هم زمینه اشتغالزایی برای آن‌ها فراهم شود و هم منابع مالی لازم برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مسجد به دست آید.
آن‌ها اعتبارات لازم جهت خریداری این مغازه‌ها را صرفا با جمع آوری کمک‌های مردمی فراهم کردند و در این راستا هیچ کمکی از هیچ نهادی دریافت نکردند.
وی همچنین با تلاش خود و رایزنی با چندین پزشک، مشاور و فیزیوتراپ توانست ماهی یکبار ویزیت رایگان برای اهالی این منطقه هماهنگ کند و بنا دارد با پیگیری‌های خود اینکار را در چند روستا محروم نیز انجام دهد.
رسیدگی به مستضعفان منطقه و توزیع بسته‌های غذایی میان آن‌ها و تعمیر منازل مسکونی نیازمندان و تهیه وسایل مورد نیاز زندگی آنان از دیگر اقداماتی است که با تلاش این دانش آموز فعال و هیئت امنای مسجد انجام گرفته است.
آن‌ها بنا دارند در صورت فراهم شدن بودجه کافی
تعداد مغازه های مسجد را افزایش دهند تا هم اشتغال بیشتری برای افراد ایجاد شود و هم منابع مالی مسجد برای انجام فعالیت‌های مختلف افزایش یابد.