مهرواره در املش

در روزهایی که شیوع ویروس کرونا، تمام جهان را دربرگرفت؛ جهادگران میدان را خالی نگذاشتند و برای رفع نیازهای هم‌نوع خود سخت تلاش کردند؛ در این دوره افراد دغدغه‌مند بسیاری نشان دادند که تنها به فکر خود نیستند و برای رفع نیازهای محرومان می‌کوشند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام اویس غلامی متولد سال ۱۳۳۷ و اهل شهرستان املش استان گیلان و از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل و امام جماعت دو مسجد صاحب الزمان(عج) و مسجد امام موسی کاظم(ع) روستای اسماعیل گوابر است.
او در زمان شیوع ویروس کرونا آستین بالا می‌زند و با همتی مضاعف سعی در دستگیری از مردم و حل مشکلات معیشتی آن‌ها می‌کند و برای تمامی خانواده‌های روستای محل فعالیت خود، بسته های حمایتی تهیه می‌کند و علاوه بر منطقه خود محله‌های همجوار را نیز پوشش می‌دهد.
این روحانی دغدغه‌مند همچنین جهت ترویج ازدواج آسان و کاهش هزینه‌‌های زندگی زوج‌های نیازمند، آن‌ها را در تهیه جهیزیه یاری می‌کند و نه تنها جوانان را در تشکیل زندگی مشترک یاری می‌کند؛ بلکه به تمام نیازهای ضروری بعد از آن از جمله نیاز به خوراک، پوشاک و نیاز به یک سرپناه توجه دارد و تلاش می‌کند خانواده‌ها را در تمامی این امور یاری نماید.
در سال‌های اخیر نیز که وضعیت مسکن برای نیازمندان، بسیار بغرنج و ناراحت کننده است، داشتن سرپناهی امن به رویای خیلی از مستضعفان تبدیل شده اما این روحانی تلاشگر با کمک خیرین و کمیته امداد اقدام به ساخت خانه برای نیازمندان کرده و به برخی از آن‌ها که به دلیل مشکلات مالی ساخت خانه هایشان نیمه کاره رها شده بود کمک کرد تا بتوانند منزل خود را تکمیل نمایند.
ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای محرومان و پرداخت کمک‌های بلاعوض به آن‌ها از دیگر اقدامات او می‌باشد.
حجت الاسلام غلامی از زمان انقلاب تاکنون در روستای اسماعیل گوابر مشغول به خدمت‌رسانی است و سابقه حضور در شورای روستا و دهیاری را نیز داراست و ۱۰ سال نیز مسئول شورای بخش بوده است.
او خدمت رسانی به مردم را وظیفه شرعی خود می‌داند و خالصانه برای دستگیری از نیازمندان تلاش می‌کند.
حجت الاسلام غلامی همچنین با کمک چند ارگان مربوطه اقدام به تعریض ۴ کیلومتر از جاده بین مزارع کشاورزان این منطقه کرد و با اینکار خود موجب انتقال سریع‌تر محصولات کشاورزان به کارخانه‌ها برای فروش و بسته‌بندی شد.
او برای ایام ماه مبارک رمضان از حوزه بسیج پیگیر دریافت بسته‌های غذایی برای نیازمندان است و قرار است به زودی در این ایام این سبدهای معیشتی میان افراد مستمند توزیع شود.