مهرواره در شهرستان اهر

آقای جامی با بهره گیری از تخصص خود، به حل آسیب‌های مناطق محروم شهرستان اهر پرداخته و سعی کرده با تیم خود راه‌حل‌های مناسب و علمی لازم جهت حل این مسائل را بیابد و آن‌ها را عملیاتی سازد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
اباذر جامی متولد سال ۱۳۶۵ و اهل شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی است که به دلیل دغدغه‌ بسیاری که برای آسیب‌های موجود در شهرش داشت از سال ۱۳۹۵ با تشکیل تیمی متشکل از روانشناسان، جامعه شناسان و مددکاران اجتماعی به شناسایی و بررسی آسیب های محلات حاشیه نشین و روستاهای محروم پرداخته تا مشکلات و آسیب‌های این محلات احصا و جمع بندی شوند و راهکارهای لازم جهت حل آنان در هیئت مدیره تیم و با مشورت با اعضا مشخص و ارائه شود.
آن‌ها برای حل آسیب‌ها به اولویت بندی مسائل می‌پردازند و سپس بر حسب اولویت تعیین شده به حل مشکلات اقدام می‌کنند‌.
این گروه دغدغه‌مند با حمایت ادارات و نهاد‌های مختلف همچون سپاه و بهزیستی و سایر مجموعه‌های مرتبط به حل مسائل می‌پردازند و سعی دارند در حل مسائل از راهکارهای علمی و به روز استفاده نمایند.
فعالیت این تیم تلاشگر محدود به یک محله خاص نیست و در هر محله‌ای که آسیبی شناسایی و یا گزارش شود، برای برطرف نمودن آن تلاش می‌کنند؛ اما بیشتر سعی دارند متمرکز در مناطق محروم و کم برخوردار باشند.
مهمترین اقدام آن‌ها برای حل مشکلات کمک گرفتن از مردم و اهالی محل است و متقاعد سازی مردم به عنوان گام نخست آن‌ها برای حل مسائل می‌باشد تا مردم به این باور و درک برسند که آسیبی در منطقه وجود دارد و باید برای حل آن اقدام شود.
آن‌ها سپس به برگزاری جلسات خصوصی با معتمدین محله می‌پردازند و از طریق راه‌حل ‌هایی همچون برگزاری کارگاه، ارائه مشاوره گروهی و فردی به افراد، توزیع بروشور و …به حل آسیب‌های مختلف می‌پردازند که تمامی این اقدامات به صورت رایگان انجام می‌شود.
این گروه فعال سعی دارند هزینه‌ها و منابع لازم برای انجام اینکار را با حمایت سازمان‌های مختلف و هزینه‌های جاری مجموعه را با حمایت خیرین فراهم کنند.
اعتیاد و طلاق از جمله آسیب‌هایی هستند که تاکنون به همت اعضای این مجموعه در مناطق هدف شناسایی و برای رفع آن تلاش شده است.