مهرواره در شهرستان ابرکوه

افرادی که لذت خدمت‌رسانی به هم‌نوعان را چشیده‌اند، دست کشیدن از انجام اینکار برایشان بسیار دشوار است و نه تنها از انجام چنین کاری خسته نمی‌شوند، بلکه همواره سعی دارند گام‌های بلند و محکم‌تری را در این مسیر بردارند تا بتوانند به دایره وسیع‌تری از مردم خدمت نمایند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید عیسی دیده‌گاه متولد سال ۱۳۶۹ و اهل استان یاسوج است که حدود سه سال است به عنوان یکی از روحانیون طرح هجرت، در مسجد جامع شهر مهردشت واقع در شهرستان ابرکوه استان یزد فعالیت دارد.
او با هدف رفع مشکلات منطقه تبلیغی خود، کارهای مختلفی را طی این مدت در این منطقه انجام داده است که مهمترین اقدام او پویا نمودن قرارگاه انصار الحسین است که تا قبل از حضور او مدت‌ها منفعل و غیر فعال شده بود‌.
تحت پوشش قرار دادن نیازمندان منطقه، انجام کمک‌های مؤمنانه، ذبح ماهانه دو گوسفند و توزیع گوشت آن میان محرومان از جمله اقدامات آن‌ها در این قرارگاه می‌باشد.
یکی از اقدامات ارزشمند آن‌ها کمک به ترک اعتیاد معتادان است و پس از موفقیت آن‌ها در ترک اعتیادشان وام‌های خوداشتغالی به آن‌ها پرداخت می‌کند و برخی را نیز به کارخانه‌جات و مشاغل مختلف برای کار معرفی می‌کند.
او افزون بر این اقدامات برای تعدادی از افرادی که موفق به ترک اعتیاد خود شده‌اند، اما توان اجاره مسکن نداشتند، خانه اجاره نمود که حالا مبلغ اجاره آن را نیز به صورت ماهیانه می‌پردازد.
آن‌ها همچنین موکبی را در ایام خاص در کربلا برپا می‌کنند که مسئولیت انجام کارهای فرهنگی آن برعهده حجت الاسلام دیده‌گاه است، اما در دوسال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برپایی موکب، انجام کارهای عام المنفعه را جایگزین برپایی موکب کردند و توانستند با تهیه ۸۰ گوسفند و زاد و ولد کردن آن‌ها علاوه بر حفظ اصل این مبلغ، برای تعدادی از افراد جویای کار اشتغال ایجاد نمایند.
این روحانی خوش فکر همچنین با تحویل یک هزار و ۲۰۰ کیسه زباله به خانواده‌ها جهت تفکیک زباله خشک از تر و جمع آوری آن‌ها به صورت هفتگی توانست برای چندین نفر اشتغالزایی نماید و همچنین با درآمد حاصل از اینکار موفق به تهیه چند سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند شد.
او در راستای هدف خود از انجام این اقدامات می‌گوید: از همان روز اولی که لباس طلبگی بر تن کردم هدفم تنها خدمت به هم‌نوع بوده و خدا را شاکرم که تاکنون خانواده و دوستانم نیز مرا به خوبی در این مسیر همراهی نموده‌اند.