مهرواره در یزد

روحانی دغدغه‌مندی که به بازسازی مسجدی تخریب شده با قدمت ۶۵۰ ساله اقدام کرد او همچنین با راه اندازی یک مؤسسه نیکوکاری به نیازمندان محله خدمت رسانی می‌کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد جواد دشتی متولد سال ۱۳۷۵ و اهل استان یزد است.
که حدود سه سال است در مسجد یکی از محله های قدیمی شهر یزد به نام چهار منار مشغول به خدمت‌رسانی است.
این برگزیده مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل،‌ مسجد جامع این محله را که دارای قدمتی ۶۵۰ ساله بود و به مکانی مخروبه و انباری برای مردم محله تبدیل شده بود با مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان بازسازی می‌کند.


این مسجد بیش از ۵ هزار مترمربع است و ۵ مسجد دیگر درون آن قرار دارد که حاج آقا دشتی تاریخچه مسجد را بیرون آورده و طبق اصول لازم و زیر نظر میراث فرهنگی بیش از ۸۰ درصد موقوفات این مسجد را با کمک سازمان اوقاف و خیرین زنده می‌کند و کل مسجد را بازسازی می‌نماید که به گفته او این مسجد از بزرگترین موقوفات استان یزد و از آثار ” سیدامیر جلال‌الدین خضرشاه ” محسوب می‌شود.
این روحانی تلاشگر علاوه بر تعمیر مسجد، ۷۵ فقیر محله را تحت پوشش قرار می‌دهد و در روز میلاد حضرت زهرا(س) در سال ۹۹، مؤسسه نیکوکاری امام حسین(ع) را در همین محله افتتاح می‌کند که در این مرکز، تمامی کارهای خیری که در محله انجام می‌گرفت تجمیع می‌شود.
به گفته این طلبه جوان کوچکترین کاری که این مؤسسه انجام داده در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بیش از ۶۵۰ بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرده است تهیه جهیزیه برای زوجین نیازمند، ایجاد اشتغال برای افراد و حل مشکلات خانوادگی آن‌ها ازطریق برگزاری مشاوره رایگان از دیگر اقدامات این مؤسسه نیکوکاری می‌باشد.