مهرواره در شهرستان سردشت

حدود ۱۰ سال است که آینده جوانان و تلاش برای دور نگه داشتن آن‌ها از آسیب‌های اجتماعی بویژه در زمینه اعتیاد، به یکی از دغدغه های مهم آقای مجتهدی تبدیل شده است که در راستای آن به برگزاری دوره های پیشگیری از اعتیاد اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
فریدون مجتهدی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی است که در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اقدامات بسیاری را انجام داده است.


او که اهل تسنن و معلم مقطع ابتدایی است به برگزاری دوره های پیشگیری از اعتیاد ویژه مدیران مدارس، اولیا و دانش آموزانی که در سنین هدف قرار دارند اقدام کرده است.
این معلم دلسوز حدود ۱۰ سال است که در این زمینه فعالیت می‌کند و طبق تجاربی که از برگزاری دوره‌های پیشگیری از اعتیاد به دست آورده آن را در افزایش آگاهی مردم از اعتیاد و عواقب آن بسیار مؤثر می‌داند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در راستای دلیل دغدغه مندی خود برای این مسئله می‌گوید: اعتیاد مشکلی است که اکنون تمام جامعه با آن درگیر هستند و گریبان‌گیر اکثریت افراد شده است.
وی افزود: اگر ارگان های مربوطه بویژه بهزیستی و نیروی انتظامی همکاری کنند با جذب خیرین کمپینی راه اندازی می‌کنیم و دامنه فعالیت‌های خود را گسترش می‌دهیم تا بتوانیم جوانان را از این معضل دور نگه داریم.
این مرد تلاشگر مطالب مطرح شده در این جلسات و دوره ها را مطابق با بازخوردهای دریافتی از مدیران و اولیا مطالب جدید و تاثیرگذاری خواند که مباحث روانشناسی نیز در ذیل آن گنجانده شده تا به والدین نحوه برخوردصحیح با جوانان و نوجوانان نیز آموزش داده شود.
وی در پایان گفت وگوی خود، هدف از انجام این کار را دست یابی به جامعه‌ای سالم و پاک اعلام کرد و قول تداوم این اقدام را داد تا بتواند نقشی در پیشگیری از اعتیاد جوانان ایفا کرده باشد.